Pozvánka na Cenu Krnovska a vyhlášení Českého poháru 2019

Vážení dálkoplazi či jiná zvěři!
Jak jste jistě zaregistrovali, tak jak se blíží listopad, tak se blíží letos už 41. ročník Ceny Krnovska, v rámci kterého se pojede už po 20. závod na 5 km. Tradiční Krnovská pětka a vyhlášení celkových výsledků zakončí letošní dálkoplaveckou sezonu.

Už jenom konstatování, že Krnovská 5 se jede po 20. naznačuje, že asi nemá cenu opakovat všechny chronicky známé skutečnosti. Přesto si dovolíme pro ty, kteří do Krnova nejezdí tak dlouho či přijedou poprvé něco málo zopakovat a snad i naznačit některé, pravda kosmetické změny.

V letošním roce se krnovská pětka opět jede jako závod jednotlivců a boduje se do celkového hodnocení Českého poháru jednotlivců, nikoli do soutěže družstev. V rámci přihlášek neklademe žádné omezení, po uzávěrce zveřejníme všechny přihlášené a vybereme z nich 40 podle pořadí v ČP a doplníme je až osmi tzv. divokými kusy. Ze zkušenosti z uběhlých ročníků si dovolíme tvrdit, že jsme zatím v naprosto drtivé většině případů uspokojili zájem plavců pobít se se soupeři na úzkých drahách či uvíznout na krnovské mělčině před či po obrátce. Posnažíme se i letos.

Vzhledem k tomu že času už není nejvíce (viz níže), obracíme se na všechny, kteří uvažují o startu na CK 2019 – dejte nám prosím vědět, zda o start v Krnově máte zájem, ať můžeme začít tvořit startovku!!!

Snažně prosíme o kontakt na mailovou adresu zavodni@revlan.cz či přes přihlášky na svazových stránkách a to co nejdřív, abychom mohli sestavovat startovní listinu.

A ještě několik naprosto zbytečných informací:
1. Plave se v pátek 1. 11. a v sobotu 2. 11., startují se 3 rozplavby, dvě v pátek (začínáme předběžně v 16:00), v sobotu je na programu třetí – poslední rozplavba, která bývá obvykle skutečným vyvrcholením celého závodu! Pořadatelé mají právo udělit celkem 8 divokých karet (plavci nadivoko nebudou bodováni do ČP). 4 divoké karty jsme již udělili, jedná se o tradiční závodníky z ciziny.
2. Tradiční hrníčky budou tradičně i letos – a bude, vzhledem k 20. ročníku jedna změna. Každý účastník dostane hrníček a na vyhlášení vítězů budou hrníčky taky, ale jiné. Esli to naše kamarádka výtvarnice Zuzka stihne zrobit, bo je jich moc!!!
3. Tradiční trička budou tradičně i letos. Barva, jak víte, se každý rok střídá, letos by měla být šedavá a pro Grand rozplavbu jsou nachystané modré.
4. Post hlavního rozhodčího je již obsazen – pětku bude pískat po dvacáté náš vzácný přítel – pan Ing. Štěpán Daňhel. A aby na to nebyl sám, bude mu asistovat Peťa Hubal.
5. Na startu Krnovské 5 se objeví i někteří z těch, kteří startovali na 1. ročníku v roce 2000 – Radek Táborský, Jirka Juška, Saša Pup Mrůzek, zřejmě i Hela Gilíková a Martin Lucby Lucbauer. A samozřejmě nebude chybět domácí Libor Smolka, pro kterého to bude 18. start na CK. A tyto borce doplní další bývalé české dálkoplavecké eso – Rosťa Vítek pojede po 19. – a to je rekord, nestartoval pouze na prvním ročníku. Všichni výše jmenovaní budou startovat v pátek, ale v sobotu je určitě publiku představíme – pokud páteční závod přežijí ve zdraví. Rosťa navíc bude mít s sebou nabídku plaveckých kostýmů či jiných propriet, které bude v sobotu nabízet.
6. Pokud byste dálkové pětky neměli dost, na svazových stránkách se můžete ještě přihlásit na sobotní bazénové stovky.
7. Vzhledem k tomu, že jsme již byli osloveni stran časového harmonogramu, tedy vězte, že sobotní rozplavba obvykle startuje v rozmezí 12:30 – 13:00 (v závislosti, jak odsýpají sprinty), vyhlášení výsledků pětky se obvykle stihne před začátkem odpoledního sprinterského bloku. A vyhlášení celkových výsledků Českého poháru pro rok 2019 plánujeme kolem 15. hodiny
8. Vyhlašování výsledků se pokusíme udělat jako loni – na pětku vyhlásíme prvních 10 v kategorii mužů i žen. V rámci celého roku vyhlásíme 6 nejlepších mužů i žen, tři nej družstva a mladší a starší juniory a juniorky.
9. Musíme zmínit jedno omezení – parkování před bazénem je značně omezeno a parkování uvnitř areálu je vedením lázní zcela zakázáno. Proto vás všechny prosíme – parkujte před supermarkety v blízkém okolí, není to zas taková dálka (max 300 – 400m)!!!
10. Doufám, že ukecáme pracovníky ostravského studia České televize, aby natočili pár záběrů z našeho závodu, výsledek přemlouvání dáme znát.
11. A to už určitě stačí! Pokud jste lačni dalších info – vyčkejte, pokud vás přesto svrbí otázka na jazyku, zavolejte na 602 794 807 nebo napište na uvedený mail.
12. Ale ještě milou zprávu nakonec toho všeho – letos ve startovním poli žen zřejmě nenajdete naše dálkové perly – Janičku Pechanovou a Silvinku Rybářovou. Je ale velká naděje, že se na bazénu objeví, a obě s početným doprovodem. Vzhledem k tomu, že členové fan-klubů rostou, tak už letos pojede poprvé malá Pavča závod malých žgolů!

Takže ještě jednou snažně prosíme – dejte nám vědět a budeme pokračovat v krasojízdě!

Zdař Bůh!

Za TJ Krnov, oddíl plavání se na vás fšecky těší Muf Mrůzek a Ivan Smolka

A úplně na závěr:
Přijeďte si zaplavat 20. Krnovskou pětku na náš stařičký bazén společně s Matesem Kozubkem, vítězem Evropského poháru v DP 2019 a 4. borcem na 5 km na MS 2019 v Jižní Korei!!!