Santa Fé – Coronda 2011 – Stojčev pošesté vítězně

Již 38. ročník nejslavnějšího dálkoplaveckého závodu Santa Fé – Coronda se plaval tuto neděli v Argentině. Poprvé se tento závod konal 22. ledna 1961 a oslavil tak letos padesát let své existence, když se zpočátku pořádal nepravidelně a od roku 1990 (po sedmileté pauze mezi lety 1980 – 1986 a posledním přerušení v roce 1989) je již napevno každoročně zakotven v kalendáři.

V závodě samotném potvrdil svoji dominanci posledních let Petar Stojčev, který tomuto závodu nepřetržitě vládne již od roku 2006 a letos si tak připsal již své šesté vítězství, těsně následován dvěma Italy Andreou Volpinim (loni 5.) a Rodolfo Valentim, který na bronzové pozici doplaval i minulý rok.

Mezi ženami se výborně představila domácí Cecilia Biagioli (vítězka předcházejícího závodu v Rosariu), která doplavala (jako pátá celkově) pouze necelou minutu za vítězným Stojčevem a daleko za sebou nechala svoji krajanku Pilar Geijo a loňskou vítězku Esther Nuñez ze Španělska. Všichni medailisté jak z mužského tak z ženského závodu se představí i na dalším pokračování série Grand Prix, kterým bude tento víkend 12 kilometrů dlouhý závod La Patagones-Viedma.

V článku naleznete kompletní výsledky a videa ze startu a závěru závodu, jak je přímo přenášela místní televize.

Fotky ze závodu (www.santafecoronda.com)

Konečné výsledky

STOYCHEV, Petar (Bulgaria) 08:14:41:12
VOLPINI, Andrea (Italia) 08:14:43:45
VALENTI, Rodolfo (Italia) 08:14:45:76
BERTOLA, Guillermo (Argentina) 08:15:04:46
5º (1º) BIAGIOLI, Cecilia (Argentina) 08:15:27:31
AFANEVICH, Ivan (Rusia) 08:17:58:71
VILLAGOIZ, Gabriel (Argentina) 08:19:48:45
BLAUM, Damián (Argentina) 08:23:24:11
STOCHINO, Edoardo (Italia) 08:23:43:01
10º (2º) GEIJO, Pilar (Argentina) 08:34:26:33
11º BAUER, Sergej (Alemania) 08:36:42:21
12º SALES RUBIO, Luciano (Argentina) 08:38:12:56
13º (3º) NUÑEZ, Esther (España) 08:41:01:75
14º (4º) ROMITI, Alessandra (Italia) 08:42:04:00
15º POP ACEV, Evgenij (Macedonia) 08:44:03:23
16º (5º) BOGARÍN, Antonella (Argentina) 08:45:21:49
17º MACEDO, Raúl (Argentina) 08:52:35:28
18º (6º) PETTI, Noelia (Argentina) 09:21:51:00
19º (7º) SIMONAZZI, Nicoletta (Italia) 09:26:28:01
20º (8º) GARCÍA, Vanesa (Argentina) 09:32:25:48
21º DIMOVSKI, Igor (Macedonia) 09:33:27:10
DER HULST, Ian Van (Holanda) DNF
STUDZINKI, Alexander (Alemania) DNF
CARRIZO, Martín (Argentina) DNF
JUÁREZ, Damián (Argentina) DNF

[jwplayer mediaid=”1352″]
[jwplayer mediaid=”1353″]

© 1998 - 2020 www.plavani.info / www.openwater.cz / www.dalkoveplavani.cz / www.dalkove-plavani.cz Český svaz plavecký sportů / Sekce dálkového a zimního plavání