Abhejali Bernardová je po třech letech znovu nominována na světovou plaveckou cenu

Česká dálková plavkyně Abhejali Bernardová je opět v nominaci na světové ocenění WOWSA Woman of the Year pro osobnosti napříč plaveckými disciplínami na otevřené vodě.

Čtyřiačtyřicetiletá Bernardová ze Sri Chinmoy Marathon Teamu se mezi patnáctku nominovaných žen z celého světa dostala, když letos úspěšně zvládla 1111 km dlouhý La Manche triatlon, skládající se z přeplavby kanálu La Manche (34 km), 895 km na kole z Calais do Chebu a 182 km běhu z Chebu do Prahy.

Byla mj. nominována „Za to, že uprostřed pandemie inspirovala ostatní a pokračovala v hledání svého vytrvalostního potenciálu ve vodě, na kole a při běhu…“

Konkurovat jí budou například olympijská vítězka Ana Marcela Cunhaová z Brazílie nebo nová královna La Manche Chloe McCardelová, která loni dokončila 44. přeplavbu této slavné úžiny.

Bernardová k nominaci řekla: „Je pro mě ctí být ve společnosti takových osobností našeho sportu.“

Do 31. 1. 2022 mohou svého favorita na webu projektu podpořit i fanoušci. Bernardová by se stala prvním Čechem, který tuto cenu vyhraje. Vyhlášení proběhne 7. února, slavnostní předání cen potom na podzim roku 2022.

Odkaz na hlasování najdete na jejích sociálních sítích.

https://www.openwaterswimming.com/contestants/abhejali-bernardova-czech-republic-2021/