Pozvánka na Cenu Krnovska a vyhlášení Českého poháru 2016

Vážení dálkoplazi či jiná zvěři!
Uvažovali jsme, co nového vám sdělit před posledním kolem Českého poháru v dálkovém plavání pro rok 2016 – Krnovskou 5. Pětka se plave po sedmnácté a něco nového vymyslet – tož nejsme přece žádný Balzack nebo Tolstoj. A tak nakonec jsme se rozhodli zmodernizovat pozvánku z loňského roku, a mírně, ale opravdu jenom zlehka ji aktualizovat. Podle nás ta pozvánka byla natolik výživná a pravdivá, že určitě splní svůj účel i letos.
Takže vážení přátelé – jak jste jistě zaregistrovali, tak jak se blíží listopad, tak se blíží letos už 38. ročník Ceny Krnovska, poslední závod Českého poháru v dálkovém plavání sezony 2015, v rámci kterého se pojede už po 17. závod na 5 km. Tradiční pětka zakončí letošní dlouhou sezonu a závěrečné vyhlášení nejlepších dálkoplazů pro sezonu 2016 umožní klasikům si na chvilku odfrknout. Skutečně jen na chvilku, od ledna už zase začíná nová sezona a nové štreky.
Už jenom konstatování, že Krnovská 5 se jede po 17. naznačuje, že asi nemá cenu opakovat všechny chronicky známé skutečnosti. Přesto si dovolíme pro ty, kteří už mají hosipa, něco málo zopakovat a snad i naznačit některé, pravda kosmetické změny (i když právě teď si neuvědomujeme, jaké budou).
Začneme naprosto novým upozorněním – Krnovská 5 se jede na bazénu, bez neoprénu. Tím odpovídáme na některé zvídavé dotazy.
V letošním roce se krnovská pětka opět jede jako závod jednotlivců a boduje se do celkového hodnocení Českého poháru jednotlivců, nikoli do soutěže družstev. V rámci přihlášek neklademe žádné omezení, po uzávěrce zveřejníme všechny přihlášené a vybereme z nich 40 podle pořadí v ČP a doplníme je až osmi tzv. divokými kusy. Ze zkušenosti z uběhlých patnácti ročníků si dovolíme tvrdit, že jsme zatím v naprosto drtivé většině případů uspokojili zájem plavců pobít se se soupeři na úzkých drahách či uvíznout na krnovské mělčině před či po obrátce. Posnažíme se i letos.
Vzhledem k tomu že času už není nejvíce (viz níže), obracíme se na všechny, kteří uvažují o startu na CK 2016 – dejte nám prosím vědět, zda o start v Krnově máte zájem, ať můžeme začít tvořit startovku!!!

Snažně prosíme o kontakt na mailovou adresu ivan.smolka@email.cz či přes přihlášky na svazových stránkách a to co nejdřív, abychom mohli sestavovat startovní listinu.

A pro opravdu neinformované či netrpělivé ještě několik naprosto zbytečných informací:
1. Plave se v pátek 4.11. a v sobotu 5.11., startují se 3 rozplavby, dvě v pátek (začínáme předběžně v 16:00), v sobotu je na programu třetí – poslední rozplavba, která bývá obvykle skutečným vyvrcholením celého závodu! Pořadatelé mají právo udělit celkem 8 divokých karet (plavci na divoko nebudou bodováni do ČP). 5 divokých karet jsme již udělili, o jejich držitelích postupně něco prozradíme něco víc. I když klasik říká, že se nesmí ani naznačovat – přesto to nevydržíme – letos bude konkurence jak byk a voděnka bude vařit!
2. Tradiční hrníčky budou tradičně i letos – námět ze zvířecí říše už není tajemstvím. Poprvé jsme vyslyšeli hlas lidu, tedy Petry Mrůzkové, které při výuce vnuka chybí hrníček s beránkem, na kterém by demonstrovala další hlasy z živočišné říše. Naše kamarádka výtvarnice Zuzka tedy přistoupila k realizaci, uvidíme, co se z toho vyklube a jestli nakonec malý Špendlík nechytí z beránka ošpicu na jazyk.
3. Tradiční trička budou tradičně i letos. Barva, jak víte, se každý rok střídá, ale jaká bude letos, to už zas nevíme (zapomněli jsme, co jsme objednali).
4. Post hlavního rozhodčího je již obsazen – pětku bude pískat po sedmnácté náš vzácný přítel – pan Ing. Štěpán Daňhel. Potvrdil nám, že do dvacítky to dotáhne.
5. O našich bývalých dálkoplaveckých hvězdách – Libor i Rosťa letos určitě startovat budou (a celkem to zvednou na 31 startů na CK) a můžete si je do sytosti užít v pátečních rozplavbách. V sobotu už bude Libor členem pořadatelského týmu a Rosťa bude mít s sebou nabídku plaveckých kostýmů či jiných propriet.
6. Pokud byste dálkové pětky neměli dost, na svazových stránkách se můžete ještě přihlásit na bazénové stovky.
7. Vzhledem k tomu, že jsme již byli osloveni stran časového harmonogramu, tedy vězte, že sobotní rozplavba obvykle startuje v rozmezí 12:30-13:00 (v závislosti, jak odsýpají sprinty), vyhlášení výsledků pětky se obvykle stihne před začátkem odpoledního sprinterského bloku. A vyhlášení celkových výsledků Českého poháru pro rok 2016 plánujeme kolem 15. hodiny
8. Vyhlašování výsledků se pokusíme udělat jako loni – na pětku vyhlásíme prvních 10 v kategorii mužů i žen. V rámci celého roku vyhlásíme 6 nejlepších mužů i žen, tři nej družstva a mladší a starší juniory a juniorky.
9. Musíme zmínit jedno omezení, které se může ukázat ne příliš příjemným – parkování před bazénem je značně omezeno a parkování uvnitř areálu je letos vedením lázní zcela zakázáno. Vymodlili jsme jen parkování aut pro technické zabezpečení. Proto vás všechny srdečně prosíme – parkujte před supermarkety v blízkém okolí, není to zas taková dálka (max 300-400m)!!! Budeme ještě několikrát apelovat, zejména v sobotu nebude u bazénu ani kapka místa.
10. Ještě upozornění zejména pro slečny a paní – bylo by vhodné použít v sobotu decentní makeup, neboť Česká televize se rozhodla zvěčnit závod na 5 km a udělat asi dvacetiminutový sestřih. Tož abyste děvuchy vypadaly fajně!
11. A to už určitě stačí! Pokud jste lačni dalších info – vyčkejte, pokud vás přesto svrbí otázka na jazyku, zavolejte na 602794807 nebo napište na uvedený mail.

Takže ještě jednou snažně prosíme – dejte nám vědět a budeme pokračovat v krasojízdě!

Zdař Bůh!

Za TJ Krnov, oddíl plavání se na vás fšecky těší Muf Mrůzek a Ivan Smolka

A úplně na závěr:
Přijeďte si zaplavat 17. Krnovskou pětku na náš stařičký bazén společně s účastníky OH 2016 v Rio!!!
(a budou asi 4)