Domácí titul v bazénové desítce získali Baumrt a Rybářová

MCR 10km Podoli 2015Ve venkovním bazénu v Podolí se v neděli uskutečnilo mistrovství republiky na bazénových 10km, které se do metropole náhradně přesunulo z Plzně a kterého se ochotně ujali organizátoři z Bohemians. Domácí titul obhájila Silvie Rybářová (Kometa Brno). Rybářová nejdříve splnila na pětikilometrovém mezičase limit pro MS v Kazani a druhou pětku již zpomalila, což ji opět stálo český rekord Yvetty Hlaváčové, který ji vloni v Plzni unikl o pouhých 5 vteřin. Letos o minutu a půl, ale i tak je její čas 2:03:46 hod. třetím nejlepším výkonem české historie. Malou náplastí může být alespoň český rekord v kategorii masters B, který vzala právě Hlaváčové. Stříbro vybojovala Michaela Ulipová (Slávia Plzeň) v novém českém rekordu starších dorostenek, kterým překonala svůj vlastní z loňského mistrovství v Plzni. Seniorské stříbro je její první po dvou bronzech. Samozřejmě obhájila titul starších dorostenek. V naprosto shodné situaci, včetně vylepšení svého vlastního českého rekordu ale v kategorii mladšího dorostu a obhajoby loňského zlata ve stejné kategorii, byla bronzová Pavla Avramová (SC PA Pardubice).

Loňský vítěz Jan Pošmourný ukončil kariéru a titul tak získal favorit – loňský stříbrný medailista Ondřej Baumrt (Slávie Chomutov) v pátém nejlepším čase historie. Stříbrnou medaili vybojoval domácí Matěj Kozubek (Bohemians) a pro bronz si stejně jako vloni doplaval Karel Baloun (Kometa Brno). První tři muži jsou na snímku pořádajících Bohemians při vyhlášení. Čtvrté místo celkově a dorostenecký titul získal v novém českém rekordu mladšího dorostu Tomáš Ludvík (Lokomotiva Beroun) před pátým celkově a vítězem kategorie staršího dorostu Petrem Dvořákem (Slávia Plzeň).

Za pozornost stojí nový český rekord Michaela Mrůzka (TJ Krnov) v kategorii Masters E, kterým je nejpřekonávanějším rekordem posledních dvou let – od Petra Matěny si ho vzal právě Mrůzek vloni v Plzni, aby ho v září překonal v Jaroměři Richard Kamas a nyní si ho Mrůzek vzal zpět. Michael Mrůzek je v poslední době jistotou v překonávání rekordů (letos ho překonal i na poloviční trati) a svoji životní formu letos zkusí prodat dokonce na obtížné a proslulé trati Capri – Neapol na 36 kilometrů!