Nejlepšími dálkovými plavci Evropy Thomas Lurz a Martina Grimaldi

Martina GrimaldiThomas LurzJako každý rok volila Evropská plavecká federace (LEN) své nejlepší sportovce v jednotlivých plaveckých sportech (LEN Awards), tj. celkem v devíti kategoriích (plavaní, dálkové plavání, skoky a vodní pólo vždy muži a ženy a samostatně synchro). 274 volitelů zastoupených 54 členskými státy, vedením LENu, členy komisí, reprezentačními trenéry, mezinárodními rozhodčími a sportovními novináři, ocenilo jako nejlepší dálkové plavce roku 2013 potřetí v řadě a po čtvrté celkově Němce Thomase Lurze a naopak premiérově Italku Martinu Grimaldi. Lurz, který vybojoval v Barceloně na mistrovství světa hned 4 medaile a navíc celkově vyhrál i světový pohár obdržel drtivých 77% bodů. Grimaldi, mistryně světa na 25 kilometrů z Barcelony (jediná evropská), se dokázala umístit na celkových stupních vítězů jak ve světovém poháru, kde byla druhá, tak v maratónské sérii Grand Prix, kde skončila třetí, a i ona brala přesvědčivých 62%.

LEN Awards 2013

Open water swimming, men:
Thomas Lurz – Germany    77,1%
Spyridon Gianniotis – Greece    20,0%
Brian Ryckeman – Belgium    2,9%
Christian Reichert – Germany    0,0%
Andreas Waschburger – Germany    0,0%

Open water swimming, women:
Martina Grimaldi – Italy    62,9%
Kalliopi Araouzou – Greece    12,9%
Angela Maurer – Germany    12,9%
Olga Kozydub – Russia    5,7%
Anna Olasz – Hungary    5,7%

Swimming, men:
Yannick Agnel – France    54,3%
Daniel Gyurta – Hungary    21,4%
Jeremy Stravius – France    15,7%
Camille Lacourt – France    7,1%
Vladimir Morozov – Russia    1,4%

Swimming, women:
Katinka Hosszu – Hungary    62,0%
Yulia Efimova – Russia    16,9%
Ruta Meilutyte – Lithuania    14,1%
Ranomi Kromowidjojo – Netherlands    5,6%
Rikke Moller Pedersen – Denmark    1,4%

Diving, men:
Patrick Hausding – Germany    55,7%
Sascha Klein – Germany    27,1%
Evgeny Kuznetsov – Russia    8,6%
Oleksandr Bondar – Ukraine    4,3%
Ilya Zakharov – Russia    4,3%

Diving, women:
Tania Cagnotto – Italy    84,3%
Yulia Koltunova – Russia    4,3%
Iulia Prokopchuk – Ukraine    4,3%
Tina Punzel – Germany    4,3%
Nadezhda Bazina – Russia    2,9%

Synchronised swimming:
Svetlana Romashina – Russia    47,1%
Svetlana Kolesnichenko – Russia    25,0%
Ona Carbonell – Spain    20,6%
Lolita Ananasova – Ukraine    7,4%
Margalida Crespi – Spain    0,0%

Water Polo, men:
Denes Varga – Hungary    36,1%
Viktor Nagy – Hungary    33,3%
Vanja Udovicic – Serbia    15,3%
Aleksandar Ivovic – Montenegro    12,5%
Sandro Sukno – Croatia    2,8%

Water Polo, women:
Jennifer Pareja – Spain    50,7%
Laura Ester – Spain    35,2%
Alexandra Antonova – Russia    5,6%
Gabriella Szucs – Hungary    5,6%
Ekaterina Prokofyeva – Russia    2,8%

Předchozí vítězové:
OPEN WATER
Men
2008: Maarten van der Weijden (Netherlands)
2009: Thomas Lurz (Germany)
2010: Valerio Cleri (Italy)
2011: Thomas Lurz (Germany)
2012: Thomas Lurz (Germany)

Women
2008: Larisa Ilchenko (Russia)
2009: Angela Maurer (Germany)
2010: Linsy Heister (Netherlands)
2011: Keri-Anne Payne (Great Britain)
2012: Eva Risztov (Hungary)

SWIMMING
Men
2008: Alain Bernard (France)
2009: Paul Biedermann (Germany)
2010: Camille Lacourt (France)
2011: Alexander Dale Oen (Norway)
2012: Yannick Agnel (France)
2013: Yannick Agnel (France)

Women
2008: Rebecca Adlington (Great Britain)
2009: Britta Steffen (Germany)
2010: Therese Alshammar (Sweden)
2011: Federica Pellegrini (Italy)
2012: Ranomi Kromowidjojo (Netherlands)
2013: Katinka Hosszu (Hungary)

© 1998 - 2020 www.plavani.info / www.openwater.cz / www.dalkoveplavani.cz / www.dalkove-plavani.cz Český svaz plavecký sportů / Sekce dálkového a zimního plavání