Světový pohár letos v německých barvách

Zatím jsme se nedostali v záplavě dění a akcí k závěru světového poháru, který vyvrcholil v říjnu v jihovýchodní Asii. Poslední závod v Hong Kongu byl ještě německo-americkou záležitostí, když zvítězil, stejně jako v předchozím závodě světového poháru v čínském Shantou, Thomas Lurz, před svým kolegou Christianem Reichrtem, který skončil v celkovém pořadí druhý, a obhájcem celkového světového poháru z loňského roku Jihoafričanem Chadem Ho, který tak symbolicky předal vládu svému nástupci. Všichni dohmátli v jediné vteřině stejně jako jen o dohmat za nimi  Číňan Zhang Zi Bing, kterému tak uteklo místo na stupních vítězů tím nejtěsnějším rozdílem a nevešel se tak na něj tak, jak v předchozím závodě doma v Číně, kde dohmátl třetí. Německý velikán Lurz tak získal své 17. vítězství ve světovém poháru a především ovládl letošní celkové pořadí se ziskem 114 bodů, právě před druhým z Hong Kongu Reichrtem, který posbíral 84 bodů a třetím dálším Němcem Waschburgerem.

Lurz vyhrál světový pohár maratonské desítky již v roce 2009, po něm zmíněný Chad Ho (2010) a před ním Valerio Cleri (2008) a Vladimir Djatčin (2007). V předchozích letech byla desítka ještě součástí jediného světového poháru spolu s dlouhými maratony. Teprve po zařazení do olympijského programu byla “osamostatněna”.

Mezi ženami vyhrála v Hong Kongu nabuzena svým předchozím premiérovým vítězstvím americká vycházející hvězda Emily Brunemann, která dokázala přemoci zkušené Němky Angelu Maurer a Nadine Reichert, které již letos zdobí vítězství ze Setubalu (Maurer) a Lac St-Jean (Reichert). Angele Maurer její druhé místo v závodě a celkových 98 bodů bohatě ale i tak stačilo na zisk svého dalšího světového poháru. Maurer jej totiž získala již v letech 2007 a 2008, ale i v dalších dvou letech se vždy umisťovala nejvýše, když v obou letech byla celkově druhá (sic!)… Celkovou vítězkou v roce 2009 byla Poliana Okimoto a o rok později Ana Marcela Cunha (obě Brazílie). A tady se dostávám k německému fenoménu – přestože Hong Kong byl ještě záležitostí americko-německou, celkový pohár byl letos již záležitostí čistě německou, protože stejně jako první tři muži, i první tři ženy mají stejnou národní vlajku – a rovněž německou. Druhá v celkovém pořadí totiž skončila Reichert a třetí Isabel Donath. Takovou dominanci jednoho státu historie ještě nepamatuje.

Celkové pořadí Světového poháru FINA 10KM Marathon Swimming World Cup 2011:

Muži:

  Swimmer Fed. Total
1 THOMAS LURZ  GER 114
2 CHRISTIAN REICHERT  GER 82
3 ANDREAS WASCHBURGER  GER 46
4 MICHAEL DMTRIEV ISR 24
Not classified in final rankings according to
Rules and Regulations Point 13.3:
5 CHAD HO RSA 56
6 SPYRIDON GIANNIOTIS  GRE 50
7 ZHANG ZI BING CHN 44
8 BRIAN RYCKEMAN  BEL 38
9 PETAR STOYCHEV  BUL 36
10 ALLAN DO CARMO  BRA 30
11 DAMIAN BLAUM  ARG 23
12 ANDREA VOLPINI ITA 20
13 EVGENY DRATTSEV RUS 20
14 SIMON TOBIN CAN 20
15 TRENT GRIMSEY AUS 20
16 IGOR CHERVVYNSKIY  UKR 18
17 ZACHARY PARKES CAN 18
18 ZU LI JUN CHN 18
19 ALEX MEYER USA  16
20 ARSENIY LAVRENTYEV  POR 16
21 FRANCISCO JOSE HERVAS  ESP 16
22 MARK WARKENTIN  USA  16
23 YURI KUDINOV KAZ 16
24 IAN VAN DER HULST NED 14
25 MARC MUISE CAN 14
26 MOHAMED SEROUR USA  12
27 SERGIY FESENKO AZE 12
28 TOMI STEFANOVSKI MKD 12
29 MARK DE SWARDT RSA 10
30 TYLER BERRYMAN CAN 10
31 YASUNARI HIRAI JPN 10
32 EVGENIJ POP ACEV MKD 8
33 IGOR SNITKO  UKR 8
34 LIAM DESJARLAIS CAN 8
35 VICTOR SIMOES  BRA 8
36 XU WEN CHAO CHN 8
37 CHEN XIN WEI CHN 6
38 CHRIS BRYAN IRL 6
39 DANIEL KATZIR ISR 6
40 DIOGO ANDRADE VILLARINHO  BRA 6
41 IVAN LOPEZ  MEX 6
42 LEE HO YAT WINSON HKG 6
43 LEE YEUNG HKG 6
44 LUIS ESCOBAR  MEX 6
45 NICOLAS MASSE-SAVARD CAN 6
46 POON CHING LEUNG SUNNY HKG 6
47 WONG YAT FEI HKG 6
48 YIM PAK YU HKG 6
49 ADAM VOWLES CAN 4
50 ALAN ROJAS  MEX 4
51 BOON  JI CHAO BENEDICT SIN 4
52 BOON JI XING BRANDON SIN 4
53 CHARLIE CUIGNET FRA 4
54 IVAN AFANEVICH RUS 4
55 LAU CHAK LAM NICHOLAS HKG 4
56 LAU KA CHUN HKG 4
57 LEUNG TSZ FOR HKG 4
58 LIM DUAN LE KENNETH SIN 4
59 LINECKER DENARDI SCARPELLI  BRA 4
60 LUCAS OLIVEIRA  BRA 4
61 LUIZ G. FORATTO G. DE BARROS  BRA 4
62 MANUEL CHIU  MEX 4
63 RICKY ANGGAWIJAYA INA 4
64 SANTIAGO ENDERICA SALGADO  ECU 4
65 SOREN MIKKELSEN DEN 4
66 WUON JIN WEI CHN 4
67 YEUN MARCUS YAT HO HKG 4
68 LIU SHU YI CHN 3
69 SAMUEL MATTE CAN 3
70 AHMED AGDALLAH EGY 2
71 ALVARO TRENHELA  CHI 2
72 ANDRE MARINHO POR 2
73 ANGEL MOREl RA  VEN 2
74 CAIO ROMAO SEREBRANIK  BRA 2
75 CHEN YUAN CHN 2
76 DANIEL VIERGAS POR 2
77 DAVY BILLIAU  BEL 2
78 DIOGO GASPAR POR 2
79 ERWIN MALDONADO  VEN 2
80 FELIPE TAPIA  CHI 2
81 FERNANDO PONTES  BRA 2
82 FERNANDO PROCHNOW  BRA 2
83 GABRIEL POULIOT CAN 2
84 GABRIEL RAUL VILLAGOIZ  ARG 2
85 GERCSAK CSABA HUN 2
86 HAN DONG DU CHN 2
87 HUANG JI CHN 2
88 HUGO RIBEIRO POR 2
89 HUI CHUN HIN HKG 2
90 ISLAM MOHSEN EGY 2
91 IVAN ENDERICA OCHOA  ECU 2
92 JAN POSMOURNY  CZE 2
93 JOSEPH KLEINDL GER 2
94 LAI CHUN WAI HKG 2
95 LIN YANG CHN 2
96 LUAN VILHA DE SOUZA  BRA 2
97 MARTIN CARRIZO  ARG 2
98 MATHEUS EVANGELISTA  BRA 2
99 MAZEN AZIZ EGY 2
100 MIGUEL A. MARTINEZ HERNANDEZ  MEX 2
101 MOHAMED ELZANATY EGY 2
102 NICKLAS LUPLAU DEN 2
103 NICOLAS ARRIZ MIFFIN  PER 2
104 PAULO DIAS POR 2
105 RICHARD WEINBERGER CAN 2
106 ROBERTO PENAl LILLO  CHI 2
107 RODRIGO ELORZA  MEX 2
108 ROK KERIN SLO 2
109 SAMUEL DE BONA  BRA 2
110 SHEN XIAO JIE CHN 2
111 TOMISLAV SOLDO CRO 2
112 VALERIO CLERI ITA 2
113 VASCO GASPAR POR 2
114 VICENTE VIDAL  CHI 2
115 VICTOR HUGO RIBEIRO COLONESE  BRA 2
116 WENG JING WEI CHN 2
117 WU CHAO CHN 2
118 ANTOINE DAVID CAN 0
119 ANTONIOS FOKAIDIS GRE 0
120 ARMANDO A. ALVAREZ SANDREZ  PER 0
121 BERNARDO FIGUEIREDO BRA 0
122 HAN LI DU CHN 0
123 HOU ZHENG CHN 0
124 INAKI SALAZAR  CHI 0
125 JOHANN DHIMGJNI  ALB 0
126 JOHNATHAN THIVIERGE CAN 0
127 JOSIP SOLDO CRO 0
128 KEVIN LABONTE CAN 0
129 LI JIAN SHU CHN 0
130 MARIO BONANCA POR 0
131 MAXIME SIMONEAU CAN 0
132 NICOLAS CULELA  URU 0
133 STEFAN TALBOT NZL 0
134 STEPHANE DUROCHER FRA 0
135 YAO ZHI HAO CHN 0

Ženy:

  Swimmer Fed. Total
1 ANGELA MAURER GER 98
2 NADINE REICHERT GER 86
3 ISABELL DONATH GER 60
Not classified in final rankings according to
Rules and Regulations Point 13.3:
4 EMILY BRUNEMANN  USA 60
5 YUMI KIDA JPN 46
6 JOANIE GUILLEMETTE-SIMARD CAN 38
7 POLIANA OKIMOTO BRA 38
8 OPHELIE ASPORD FRA 24
9 OLGA BERESNYEVA UKR 22
10 AURELIE MULLER FRA 20
11 CECILIA BIAGOLI ARG 20
12 JADE DUSABLON CAN 18
13 KALLIOPI ARAOUZOU GRE 18
14 ANDREINA PINTO VEN 16
15 CAITLIN NOLAN CAN 16
16 HALEY ANDERSON USA 16
17 HEIDI GEORGE USA 16
18 WANG HE FEI CHN 16
19 ELOISE LABRECQUE CAN 14
20 FANG YAN QIAO CHN 14
21 KARLA SITIC CRO 14
22 ALEJANDRA GONZALES MEX 12
23 ANA MARCELA DE JESUS S. DA CUNHA BRA 12
24 CHRISTINE JENNINGS USA 12
25 LEONIE PAMERLEAU CAN 12
26 LI XUE CHN 12
27 NATALIE DU TOIT RSA 12
28 MARIE-EVE CIGNA CAN 10
29 SWANN OBERSON SUI 10
30 BETINA LORSCHEITTER BRA 8
31 JANA PECHANOVA CZE 8
32 LEENA STRUZINA CAN 8
33 SHI YU CHN 8
34 ALONA BERBASOVA UKR 6
35 BRONWYN COLFORD CAN 6
36 CHAN FIONA ON YI HKG 6
37 LIE SHI QING CHN 6
38 ZAIRA CARDENAS MEX 5
39 ANTJE MAHN GER 4
40 BRIDGET MAHER NZL 4
41 CAO SHI YUE CHN 4
42 CHAN CHING MAN HKG 4
43 CHELSEA FUCHS SIN 4
44 CHEN HIN YAU HKG 4
45 LAUREN GOULART BRA 4
46 LENA JAMINE STIEFVATER GER 4
47 MARIA CAROLINE FERREIRA BRA 4
48 MONICK AVELINO PEREZ BRA 4
49 TEJA ZUPAN SLO 4
50 WANG JIAG YU CHN 4
51 YANG DAN DAN CHN 4
52 MARGARITA DOMINGUEZ ESP 3
53 MATHILDE SOERENSEN  DEN 3
54 ZHENG QIAN QIAN CHN 3
55 AMANDA MACEDO BRA 2
56 ANTONELLA BOGARIN ARG 2
57 CHEN QING YING CHN 2
58 CINDY CAROLINA TOSCANO MERIDA GUA 2
59 DANIELA PINTO POR 2
60 DJENYFER ARNOLD BRA 2
61 ELLEN OLSSON SWE 2
62 ERICA VILLAECIJA ESP 2
63 ESPINOSA MARIA VIRGINIA ARG 2
64 INHA KOTSUR AZE 2
65 IRIS MATTHEY SUI 2
66 KATIA BARROS ESQUIVEL ECU 2
67 LARA PINHEIRO POR 2
68 LEILA MOHAMED EGY 2
69 LIZETH RUEDA MEX 2
70 MARIANNA LYMPERTA GRE 2
71 MARTA SARAIVA POR 2
72 MERNA MOHAMED EGY 2
73 NADINE WILLIAMS CAN 2
74 NATALY CALDAS CALLE ECU 2
75 NIKA KOZAMERNIK SLO 2
76 ODETTE SALDIVAR MASSIMI MEX 2
77 PILAR GEIJO ARG 2
78 RONY STEIN ISR 2
79 SILVIE RYBAROVA CZE 2
80 SORAIA RIBEIRO POR 2
81 YANEL PINTO VEN 2
82 ZHAO KAI YUE CHN 2
83 ANGIE ROSE ROBLES MARINOS PER 0
84 CAITLIN HODGE CAN 0
85 EVA RISZTOV HUN 0
86 GABRIELA J. CORDEIRO BRA 0
87 ISABELA FORTINI BRA 0
88 KAIRI SCHMIDT EST 0
89 KATHERINE RENAUD-MIRON CAN 0
90 KATHRYN GAGNON CAN 0
91 LARA VELA ROJAS PER 0
92 LEA PAULUS CAN 0
93 LEONOR NEVES POR 0
94 MARIANA MELLO BRA 0
95 MATHILDE STAERK DEN 0
96 MELISSA VILASEÑOR REYES MEX 0
97 NOURAN TAREK EGY 0
98 QU HONG FEI CHN 0
99 RAWAN ASHRAF EGY 0
100 THAIS FERNANDES SANTANA BRA 0
101 YESSY YOSAPUTRA INA  

Výsledky posledního závodu FINA 10km MSWC 2011 – Hong Kong (HKG)

Muži: 

1 Thomas Lurz GER 1:58:16.70
2 Christian Reichert GER 1:58:16.90
3 Chad Ho RSA 1:58:17.40
4 Zhang Zi Bin CHN 1:58:18.15
5 Brian Ryckeman BEL 1:58:20.31
6 Evgeny Drattsev RUS 1:58:20.32
7 Allan Do Carmo BRA 1:58:20.33
8 Michael Dmitriev ISR 1:58:23.25
9 Andreas Waschburger GER 1:58:23.63
10 Victor Simoes BRA 1:58:48.35
11 Yuriy Kudinov DAZ 1:59:06.37
12 Ivan Afanevich RUS 1:59:13.18
13 Igor Chervynskiy UKR 1:59:14.00
14 Igor Snitko UKR 1:59:14.50
15 Diogo Vilarinho BRA 1:59:25.35
16 Wuon Jin Wei CHN 1:59:50.95
17 Xu Wan Chao CHN 2:00:19.20
18 Yasunari Hirai JPN 2:00:20.30
19 Chen Xin Wei CHN 2:03:29.55
20 Charlie Cuignet FRA 2:07:10.80
21 Boon Ji Xing Brandon SIN 2:13:33.35
22 Ricky Anggawijaya INA 2:13:33.81
23 Lim Duan Le Kenneth SIN 2:4:44.73
24 Lee Yeung HKG 2:15:40.00
25 Yuen Marcus Yat Ho HKG 2:17:44.80
26 Lau Chak Lam Nicholas HKG 2:18:38.20
27 Lau Ka Chun HKG 2:18:40.05
28 Lee Ho Yat Winson HKG 2:20:27.59
29 Boon Ji Chao Benedict SIN 2:20:38.17
30 Poon Ching Leung Sunny HKG 2:21:55.55
31 Leung Tsz For HKG 2:21:57.65
32 Wong Yat Fei HKG 2:21:57.95
33 Yim Pak Yu HKG 2:22:36.59
OTL Hui Chun Hin HKG 2:28:21.95
OTL Han Li Du CHN 2:33:00.15

 Ženy

1 Emily Brunemann USA 2:10:59.95
2 Angela Maurer GER 2:11:02.95
3 Nadine Reichert GER 2:11:07.80
4 Yumi Kida JPN 2:11:13.65
5 Ophelie Aspord FRA 2:11:58.30
6 Aurelie Muller FRA 2:12:31.35
7 Wang He Fei CHN 2:12:59.05
8 Olga Beresniev UKR 2:13:00.55
9 Isabell Donath GER 2:15:27.00
10 Betina Lorscheitter BRA 2:15:27.35
11 Maria Caroline Ferreira BRA 2:17:12.65
12 Chelsea Fuchs SIN 2:21:08.70
13 Cao Shi Yue CHN 2:26:47.55
14 Chan Fiona On Yi HKG 2:27:30.65
15 Chan Ching Man HKG 2:28:04.25
16 Wang Jiag Yu CHN 2:28:36.35
17 Bridget Maher NZL 2:29:17.95
18 Cheng Hin Yau HKG 2:29:19.05

Výsledky předposledního závodu FINA 10km MSWC 2011 – Shantou (CHN)

Muži: 

1 Thomas Lurz GER 1:54:22.95
2 Zu Lijun CHN 1:54:23.19
3 Zhang Zibing CHN 1:54:26.86
4 Chad Ho RSA 1:54:29.75
5 Spyridon Gianniotis GRE 1:54:29.99
6 Andreas Waschburger GER 1:54:31.15
7 Michael Dmitriev ISR 1:54:31.65
8 Christian Reichert GER 1:54:33.62
9 Xu Wenchao CHN 1:54:42.02
10 Liu Shuyi CHN 1:55:03.15
11 Brian Ryckeman BEL 1:55:23.40
12 Weng Jingwei CHN 1:55:36.33
13 Lin Yang CHN 1:55:45.31
14 Han Dongdu CHN 1:56:18.86
15 Yuriy Kudinov KAZ 1:56:22.70
16 Chen Xinwei CHN 1:58:16.00
17 Yasunari Hirai JPN 1:58:56.18
18 Chen Yuan CHN 2:02:08.48
19 Wu Chao CHN 2:03:25.05
20 Huang Ji CHN 2:08:00.73
21 Lee Yeung HKG 2:08:10.65
22 Shen Xiaojie CHN 2:11:51.90
23 Yim Pak Yu HKG 2:12:03.73
24 Lai Chun Wai HKG 2:12:30.80
25 Wong Yat Fei HKG 2:12:48.52
26 Lee Ho Yat Winson HKG 2:13:37.40
27 Poon Ching Leung Sunny HKG 2:15:14.84
28 Hui Chunhin HKG 2:18:11.41

Ženy: 

1 Emily Ann Brunemann USA 2:04:52.41
2 Angela Maurer GER 2:04:54.72
3 Nadine Reichert GER 2:04:55.78
4 Fang Yanqiao CHN 2:04:58.71
5 Li Xue CHN 2:04:59.71
6 Yumi Kida JPN 2:05:00.82
7 Shi Yu CHN 2:05:30.22
8 Liu Shiqing CHN 2:05:32.21
9 Yang Dandan CHN 2:05:34.33
10 Zheng Qianqian CHN 2:06:18.23
11 Zhao Kaiyue CHN 2:07:48.59
12 Chen Qingying CHN 2:08:07.12
13 Isabell Donath GER 2:13:25.14
14 Chan Fiona Onyi CHN 2:19:30.83