Nová databáze pro bodování Českého poháru

Jistě jste si již všimli, že formát bodování Českého poháru, který je k dispozici na našich stránkách, vypadá pro rok 2011 zásadně jinak, než jak jsme byli zvyklí v posledních letech. Díky práci databázového guru Petra Tomáška a webmastera Petra Hubala, kteří vytvořili zbrusu novou databázi za kontrolní asistence Sportovně-technické komise,  se tak posouváme zase o kousek dál na úplně novou kvalitativní úroveň.
Na úvodní stránceBodování“ nabízíme rychlý přehled prvních deseti plavců v každé kategorii resp. prvních deseti klubů v klubové soutěži a navíc nové zajímavé statistiky počtu uplavaných kilometrů a počtu startů v sezoně. Tam zatím jednoznačně vévodí pardubický Petr Matěna, který jako jediný startoval ve všech třech dosavadních závodech (po Plzni).

Z tohoto úvodního rozhraní se můžete prokliknout do kompletního bodování kategorie, kterou si zvolíte. U každého plavce jsou uvedeny jeho kompletní výsledky z probíhající sezóny, základní údaje a rovněž fotografie. Ta se zobrazí i na úvodní stránce přehledu s prvními deseti plavci v každé kategorii. Tuto fotografii si samozřejmě můžete zvolit a pokud máte zájem, zasílejte ji ve standardní obličejovém formátu s uvedením jména, klubu a ročníku narození na dalkove.plavani@gmail.com.

Obrovskou výhodou nové databáze je samozřejmě odstranění jakýchkoliv početních a logických chyb. Abychom odstranili i chyby ve jménech, klubech a ročnících, propojili jsme databázi s databází registrovaných plavců ČSPS. Tím jsme ji de-facto propojili i s On-line systémem ČSPS. Proto důrazně vyzýváme všechny oddíly, aby se na závody přihlašovaly primárně prostřednictvím on-line systému na webových stránkách ČSPS. Je to nejjednodušší pro ně, pro pořadatele a nyní i pro STK a bodování ČP. Zároveň žádáme ty, kteří nebudou schopni nebo ochotni tuto nejjednodušší cestu přihlášek respektovat, aby na formulář přihlášek uváděli registrační číslo plavce u ČSPS, podle kterého databáze nyní pracuje. S tímto číslem budou nadále muset pracovat i organizátoři jednotlivých závodu ve výsledcích z nich. Zvykněme si na tuto drobnost, jeden sloupec navíc, co nejrychleji, protože od příští sezóny bude tato informace povinná ve všech přihláškách i výsledcích. Není to žádný nový údaj, toto ID má každý plavec ČSPS.

Důsledkem propojení databáze ČP DP s databází ČSPS je i okamžitá kontrola registrací jednotlivých plavců, což byla doposud (a nadále je) zodpovědnost vysílající složky a rovněž pořadatele. Tato nová funkce, bohužel, odhalila, že i někteří pravidelní účastníci přihlašovaní jednotlivými kluby nejsou registrovaní u ČSPS. Proto vyzývám všechny oddíly i takto „postižené“ plavce, aby dali své registrace urychleně do pořádku. Samozřejmě, start neregistrovaných plavců v jednotlivých závodech je možný, záleží jen na pořadateli, ale do bodování Českého poháru mohou zasáhnout pouze registrovaní plavci!!