Světový pohár pokračoval v jihovýchodní Asii

Jihovýchodní část světového poháru na 10km se odehrála v Shantou (Čína) a následně v Hong Kongu (páté resp. šesté kolo) a představili se na ní, ve vodách teplých 27°C, plavci dvaceti zemí. Přinesla úspěch především mladým americkým plavcům, kteří se tak nadále propracovávají mezi světovou elitu, do niž se jednoznačně zařadili již při mistrovství světa v kanadském Robervalu, když v Shantou (5 okruhů, start na prvním snímku) zvítězil mistr světa na 25 kilometrů Alexander Meyer o dohmat (ve fotofiniši) před svým týmovým kolegou Francisem Crippenem.

Třetí dohmátl, premiérově na světových stupních vítězů, Belgičan Brian Ryckeman (všichni tři na snímku z vyhlášení výsledků). Fran Crippen pak vybojoval třetí místo i v Hong Kongu, kde se ovšem musel sklonit před vítězným Jihoafričanem Chadem Ho, čtvrtým z Číny, a Němcem Thomasem Lurzem, vítězem z posledního Great Swim v Anglii, kde plaval i Lukáš Jachno. Vítěz ze Shantou byl v Hong Kongu diskvalifikován, stejně jako Petar Stojčev nebo Igor Čevinskyj.

V obou závodech žen vyhrála mladičká ale rychlá americká hvěžda a mistryně světa na 5 kilometrů Eva Fabian před mistryní světa na 25 kilometrů Holanďankou Linsy Heister a velezkušenou Angelou Maurer z Německa na třetím místě v Shantou (na třetím snímku), která si v Hong Kongu (start na čtvrtém snímku) polepšila na místo druhé, kde nadvládu Američanů třetím místem potvrdila Emily Ann Brunemann, rovněž premiérově na stupních vítězů, když na ně již útočila čtvrtým místem v Shantou.

Světový pohár pokračuje v mexickém Cancúnu a následně se uzavírá ve Spojených arabských emirátech. Vítězstvím v Hong Kongu si pojistil průběžné vedení před posledníma dvěma maratony Chad Ho (100 bodů), před Franem Crippenem (74 b.), Brazilcem Allanem do Carmo (50 b.), Azerbajdžáncem Sergejem Fesenkem (48 b.) a Petarem Stojčevem (40 b.). V závodě žen si i přes 9. a 4. místo v Asii uchovala vedení Brazilka Ana Marcela Cunha s 86 body, ale jen těsně před veteránkou Maurer (80 b.). Na třetí místo se prodrala Eva Fabian (74 b.) před Linsy Heister (68 b.). Závěr světového poháru tak bude nesmírně dramatický, obzvláště v ženách, kde je to ještě naprosto otevřené.

Výsledky:
Světový pohár 10km, Shantou, Čína:
Muži
:
1 MEYER Alexander USA 01:55:30.39
2 CRIPPEN Francis USA 01:55:30.89
3 RYCKEMAN Brian BEL 01:55:33.16
4 HO Chad RSA 01:55:38.18
5 VANGENEUGDEN Tom BEL 01:56:06.87
6 FESENKO Sergiy AZE 01:56:08.18
7 ZU Lijun CHN 01:56:35.45
8 CHERVYNSKIY Igor UKR 01:59:22.62
9 ROK Kerin SLO 01:59:22.62
10 ZHANG Zibin CHN 02:01:13.64
11 SIMOES Victor BRA 02:01:28.68
12 KOSUKE Akimoto JPN 02:01:44.17
13 DO CARMO Allan BRA 02:02:48.95
14 STOYCHEV Petar BUL 02:05:19.25
15 TIANSHENG Jiang CHN 02:06:08.68
16 XU Wenchao CHN 02:06:12.59
17 GAN Wanlin CHN 2:06:34.75
18 YASUNARI Hirai JPN 02:07:56.48
19 LING Tin Yu HKG 02:09:10.99
20 LEE Yeung HKG 02:09:24.90
21 WENG Jinwei CHN 02:10:52.02
22 LI Dongchuang CHN 02:12:54.49
23 JIANG Ao CHN 02:15:17.19
24 LAI Chunwai HKG 02:15:30.99
25 LEE Ho Yat Winson HKG 02:19:03.77
26 FU Yinzhengyang CHN 02:21:12.00
27 WONG Yat Fei HKG 02:23:56.69
28 KUANG Junfei CHN 02:25:45.00
DNF DEN BOER Robin NED
DNF CHAN Tsz Ho HKG
DNF FENG Zhimin CHN
DNF KYOTA Watanabe JPN

Ženy:
1 FABIAN Eva USA 02:02:56.10
2 HEISTER Linsy NED 02:02:57.30
3 MAURER Angela GER 02:03:03.29
4 BRUNEMANN Emily USA 02:03:03.50
5 HANSON Emily USA 02:03:11.46
6 SITIC Karla CRO 02:03:12.94
7 BERESNYEVA Olga UKR 02:03:13.30
8 LI Xue CHN 02:03:15.96
9 CUNHA Ana Marcela BRA 02:03:22.75
10 WAAIJER Maaike NED 02:03:34.97
11 FANG Yanqiao CHN 02:03:43.02
12 SHI Yu CHN 02:03:43.50
13 GRIMALDI Martina ITA 02:06:26.22
14 SUN Minjie CHN 02:10:12.59
15 WADA Asari JAP 02:10:14.87
16 ZHU Yiyun CHN 02:11:27.30
17 ZHENG Qianqian CHN 02:13:21.27
18 LI Hong CHN 02:14:49.17
19 SU Wanlu CHN 02:15:46.62
20 ZHOU Lili CHN 02:15:48.46
21 YAMANAKA Kaoru JAP 02:15:59.50
22 ZHANG Xialoei CHN 02:16:11.50
23 KOTSUR Inha AZE 02:18:42.88
24 CAO Shiyue CHN 02:19:46.84
25 CHEN Ching Man HKG 02:26:59.91
26 CHENG Yuen Yue HKG 02:28:06.84
DNF KIDA Yumi JAP
DNF ZHIDKOVA Anastasia AZE

Světový pohár 10 km, Hong Kong:
Muži
:
1. Chad Ho, South Africa, 2:03:54.40
2. Thomas Lurz, Germany, 2:04:21.50
3. Fran Crippen, USA, 2:04:21.80
4. Brian Ryckeman, Belgium, 2:04:24.15
5. Evgeny Drattsev, Russia, 2:04:25.8
6. Andreas Waschburger, Germany, 2:04:34.7
7. Allan Carmo, Brazil, 2:04:41.7
8. Victor Simoes, Brazil, 2:06:10.1
9. Phillip Ryan, New Zealand, 2:06:13.3
10. Ryota Watanabe, Japan, 2:07:19.2
11. Ivan Afanevich, Russia, 2:07:23.8
12. Sergiy Fesenko, Azerbaijan, 2:07:26.9
13. Yasunari Hirai, Japan, 2:07:32.2
14. Rok Kerin, Slovenia, 2:08:36.7
15, Kosuke Akimoto, Japa, 2:09:11.50
16, Ling Tin Yu, Hong Kong, 2:10:27.00
17. Aleksei Solpekovskii, Russia, 2:11:52.5
18. Robin Den Boer, Netherlands, 2:13:37.2
19. Yuen Yat Ho, Hong Kong, 2:18:51.2
20. Lee Yeung, Hong Kong, 2:22:36.7
21. Yim Pak Yu, Hong Kong, 2:23:44.2
22. Ricky Anggawidjaja, Indonesia, 2:24:18.75
23. Lee Ho Yat, Hong Kong, 2:26:19.1
24. Maximilliam Manurung, Indonesia, 2:26:19.3
25. Lai Chun Wai, Hong Kong, 2:26:21.2
26. Lee Man Tim, Hong Kong, 2:26:36.1
27. Andi Fabian, Indonesia, 2:27:04.7
28. Chan Tsz Ho, Hong Kong, 2:28:11.7
29. Poon Ching Leung, Hong Kong, 2:30:49.4
30. Wong Yat Fei, Hong Kong, 2:30:55.0
31. Leung Tsz For, Hong Kong, 2:33:13.5
DQ, Alexander Meyer (USA), Igor Chervynskiy (Ukraine), Petar Stoychev (Bulgaria), Tom Vangenevgden (Belgium)

Ženy:
1. Eva Fabian, USA, 2:10:45.10
2. Angela Maurer, Germany, 2:10:46.65
3. Emily Brunemann, USA, 2:10:46.75
4. Ana Marcela Cunha, USA, 2:10:48.38
5. Linsy Heister, Netherlands, 2:10:48.40
6. Karla Sitic, Croatia, 2:10:49.95
7. Martina Grimaldi, Italy, 2:10:50.35
8. Olga Beresnyeva, Ukraine, 2:10:50.55
9. Swann Oberson, Switzerland, 2:11:38.60
10. Cassandra Patten, Great Britain, 2:12:26.30
11. Isabell Donath, Germany, 2:15:31.80
12. Kaoru Yamanaka, Japan, 2:15:34.75
13. Yumi Kida,2:16:07.55
14. Emily Hanson, USA, 2:16:41.55
15, Alannah Jury, New Zealand, 2:16:42.65
16. Asari Wada, Japan 2:16:47.25
17. Tang Wing Yung Natasha, Hong Kong, 2:19:35.80
18. Inha Kotsur, Azerbaijan, 2:23:53.65
19. Anastasia Zhidkova, Azerbaijan, 2:28:38.88
20. Cheng Yuen Yue, Hong Kong, 2:38:17.25
21. Arini Ayuningrias, Indonesia, 2:38:21.35
22. Annisa Fabiola, Indonesia, 2:38:22.21
23. Ep Annes Siregar, Indonesia, 2:44:54.48
24. Chan Ching Man, Hong Kong, 2:45:03.20

© 1998 - 2020 www.plavani.info / www.openwater.cz / www.dalkoveplavani.cz / www.dalkove-plavani.cz Český svaz plavecký sportů / Sekce dálkového a zimního plavání